по-русски • latviski
☏ +371 67035338, +371 26811297
✉ 
Jeruzalemē tiks atklāta jauna atrakcija bērniem un pieaugušajiem
25.06.2017
65763972_ml.jpgNeskatoties uz ilggadēju Jeruzalemes vēsturi, šajā pilsētā (galvenokārt ģeogrāfisko iemeslu dēļ) nekad nebija pieprasījuma pēc daiveriem. Nekad nebija arī „jūras veterināro ārstu”. Bet pēc dažām nedēļām tie var būt pieprasīti, kad Izraēlas galvaspilsētā durvis vērs pirmā akvārija Tuvajos Austrumos – „Izraēla –Jerušalaīma”. Tā tiks atvērta Bībeles Jeruzalemes zvēru dārzā. Akvārija būs piepildīta ar tūkstošiem zivju, tajā peldēs pat haizivis.

Akvārija rādītāji cer pārvērst to par vienu no vadošajiem tūrisma centriem pilsētā, kas ir nacionālās biodaudzveidības Izraēlā saglabāšanas programmas daļa. Tā aizņems 20 hektāru platību, un tajā ietilps 1.6 mlj.litru Vidusjūras ūdens. Starp jūras dzīvniekiem, kas būs izmitināti tajā, būs – haizivis, rajas, jūras zirdziņi. Te varēs aplūkot desmitiem tūkstošu zivju, vēžveidīgo, jūras ežu veidu un daudz citu jūras valstības sugu pārstāvjus.

Neskatoties uz vilinājumu importēt eksotiskus dzīvniekus un zivis, bija nolemts, ka akvārijā dzīvos tikai tie, kas mīt Izraēlas ūdeņos. Nebūs arī zīdītāju. Tāpat kā citos šāda veida objektos pasaulē, akvārija apmeklētāji varēs iziet caur tuneļiem, ierīkotiem milzīgo konteineru iekšpusē (pavisam to būs 33), aplūkojot peldošās aiz stikla zivis caur stiklu.